Joukkue-SM: lehdistömuotoiset tulokset

Sunnuntai 17.6.

Tulokset, Kouluratsastuksen joukke-SM 2012, Kuopio
(Joukkueita yhteensä 7)

Kultaa:
1. Ypäjän Ratsastajat (Ypäjä) 192,207
Laura Porthan / Rosmo, Nina Dunder / Goliaf ja Kerstin Nyberg / Donnatella F

Hopeaa:
2. Helsingin Ratsastajat (Helsinki) 191,243
Janne Bergh / Suvi-Hermiina, Mikaela Soratie /Dragonheart ja Elisabeth Ehrnrooth / Top Score

Pronssia:
3. Korsholms Sportryttare (Mustasaari) 189,457
Sophia Backlund / Zerleone, Nina Westerlund / His Royalty M ja Jasmin Sikström / Suriano N.R.

4. Kuopion Ratsastajat (Kuopio) 183,834
Emmi Väisänen / Royal Roxana, Elina Korhonen / Woody ja Mari-Tiina Jääskeläinen / Oxford

5. Ratsastusseura DC (Vihti)

6. Siilin Ratsastajat

Tammer Riders (ei hyv.)

Päivän muut tulokset:
Koulu, Luokka 9, Helppo A:4,
1) Pavithra Huttunen / Pin Rock's Hannibal (SiRa) 376,5/67,232, 2) Niina Räsänen / Playoff (KRS) 365,5/65,268, 3) Mari-Tiina Jääskeläinen / Casino II (KuoR) 365,5/65,268, 4) Juulia Kettunen / Pyttega (SiRa) 360/64,286, 5) Kristina Niemelä / Otto (TFC) 359,5/64,196, 5) Venla Keränen / Rainon Ralli (HURA) 359,5/64,196, 7) Karoliina Jauhiainen / Kontessa (KuoR) 351/62,679, 8) Lotta Kauhanen / Pikker (MaRs) 348,5/62,232, 9) Tero Kortelainen / Westa (PKUR) 348/62,143, 10) Anu Puhakka-Tanskanen / Espor (PKUR) 340/60,714, 11) Virpi Hassinen / Remember II (PKUR) 334/59,643, 12) Ida-Maria Kesti / Pektavius (KARA) 333/59,464, 13) Emma Valtola / Babybell (SiRa) 320,5/57,232, 14) Oona Uusitalo / Don Rico (SiRa) 315,5/56,339


Koulu, Luokka 10, Va B FEI Junioreiden esiohjelma 2009,
1) Sophia Backlund / Zerleone (Korsholm) 446,5/65,662, 2) Nina Dunder / Winclair (YR) 437/64,265, 3) Kristina Niemelä / Mahno (TFC) 433,5/63,750, 4) Kristina Niemelä / Otto (TFC) 432,5/63,603, 5) Elina Westerlund / Flying Heart (Korsholm) 420/61,765, 6) Laura Porthan / Biscuit II (YR) 415/61,029, 7) Lotta Kauhanen / Pikker (MaRs) 413,5/60,809, 7) Siiri Ruuhela / Amicelli (AR) 413,5/60,809, 9) Tero Kortelainen / Weltzim (PKUR) 403,5/59,338, 10) Emma Valtola / Babybell (SiRa) 392,5/57,721, 11) Tiina Kajanus / Norreholms Calido-Kardinals (KuoR) 379,5/55,809, 12) Pia Vaalamo / Moriaan (OR) 375/55,147, 13) Anu Puhakka-Tanskanen / Espor (PKUR) 365/53,676, 14) Maisa Torkkola / Cassion (DTT) 364/53,529


Koulu, Luokka 11, Va A FEI Nuorten esiohjelma 2009,
1) Nina Dunder / Goliaf (YR) 683,5/63,287, 2) Kerstin Nyberg / Firecape Dito 130 (YR) 681/63,056, 3) Pilvi Tuominen / Ohlalaa (TARAT) 664,5/61,528, 4) Kristina Niemelä / Mahno (TFC) 631,5/58,472, 5) Jenni Kallio / Manolo (TSR) 625,5/57,917, 6) Satu-Maria Jauhiainen / May Milord (TARI) 624/57,778
 

______________________________________________________

Lauantai 16.6.

Koulu, Luokka 1a, HeA FEI* kenttäkilpailuohjelma poneille 1997, päiv 2009,  sijoittui 4
1) Pavithra Huttunen / Pin Rock's Hannibal (SiRa) 289/68,810, 2) Juulia Kettunen / Pyttega (SiRa) 270,5/64,405, 3) Siiri Ruuhela / Amicelli (AR) 269,5/64,167, 4) Vilma Vajanto / Mad Max II (SiRa) 269/64,048, 5) Oona Uusitalo / Don Rico (SiRa) 267,5/63,690, 6) Miika Miettinen / Dancer II (SiRa) 263,5/62,738, 7) Olivia Vaaranta / Disnejs (PKUR) 261/62,143, 8) Milla Tarvainen / Donna Dandelion (SiRa) 259,5/61,786, 9) Säde Torkki / Cascade La 2637-E (ÄSeRa) 257,5/61,310, 10) Maiju Juntunen / Kom Pandora (SiRa) 257/61,190, 11) Eveliina Nykänen / Wicher (KuoR) 254/60,476, 12) Juulia Kettunen / Hanna V (SiRa) 249,5/59,405, 13) Annele Savola / Pranasta (PoPRa) 237/56,429


Koulu, Luokka 1b, He A FEI* kenttäkilpailuohjelma poneille 1997, päiv. 2009, sijoittui 4
1) Janne Bergh / Suvi-Hermiina (HR) 284/67,619, 2) Elina Sjögrén / Savelan Hemuli (MRA) 277,5/66,071, 3) Saila Malinen / Veeran Taaveri (PKUR) 268,5/63,929, 3) Venla Keränen / Rainon Ralli (HURA) 268,5/63,929, 5) Marika Renvall / Rohkelikon Armas (KARA) 262,5/62,500, 6) Elina Sjögrén / Notte (MRA) 262/62,381, 7) Elina Korhonen / Teräs-Suikku (KuoR) 258/61,429, 8) Tiina Kajanus / Tangokuningas (KuoR) 253,5/60,357, 9) Salla Salkola / Samettiruusu (SiRa) 249,5/59,405, 10) Elina Korhonen / Reppuli (KuoR) 248,5/59,167, 11) Anna-Kaisa Mielonen / Kultaharkko (PKUR) 248/59,048


Koulu, Luokka 2, He A Dressage Challenge Test B 2001, päiv. 2009, Sijoittui 7
1) Pavithra Huttunen / Pin Rock's Hannibal (SiRa) 338/67,600, 2) Mari-Tiina Jääskeläinen / Casino II (KuoR) 331/66,200, 3) Venla Keränen / Rainon Ralli (HURA) 326/65,200, 4) Pauliina Lampela / Pulcheria (SiRa) 325/65,000, 5) Emmi Väisänen / Royal Roxana (KuoR) 324/64,800, 6) Miika Miettinen / V.K. Kati (SiRa) 322,5/64,500, 7) Tero Kortelainen / Westa (PKUR) 321,5/64,300, 8) Miika Miettinen / Fuzzydice (SiRa) 320/64,000, 9) Laura Porthan / Rosmo (YR) 319,5/63,900, 10) Saila Malinen / Veeran Taaveri (PKUR) 315/63,000, 11) Kristina Niemelä / Otto (TFC) 314/62,800, 12) Salla Salkola / Debiut (SiRa) 312,5/62,500, 13) Juulia Kettunen / Pyttega (SiRa) 312/62,400, 14) Emma Valtola / Babybell (SiRa) 311/62,200, 15) Janne Bergh / Suvi-Hermiina (HR) 310/62,000, 15) Fanni Nissinen / Floora's Farfadet (SiRa) 310/62,000, 17) Olivia Vaaranta / Disnejs (PKUR) 304,5/60,900, 18) Karoliina Jauhiainen / Kontessa (KuoR) 304/60,800, 19) Anu Puhakka-Tanskanen / Espor (PKUR) 302/60,400, 20) Vuokko Porthan / Amsterdamas (MaRs) 300/60,000, 21) Ida-Maria Kesti / Pektavius (KARA) 298,5/59,700, 22) Niina Oksanen / Källbackas Figaro (TARI) 298/59,600, 23) Virpi Hassinen / Remember II (PKUR) 297,5/59,500, 24) Pia Vaalamo / Moriaan (OR) 295,5/59,100, 25) Noora Airaksinen / Oxford (KuoR) 292,5/58,500, 26) Marika Renvall / Rohkelikon Armas (KARA) 292/58,400, 27) Oona Uusitalo / Don Rico (SiRa) 290/58,000

Koulu, Luokka 3, Vaativa B:3 2009,
1) Pilvi Rientonen / Referents (DC) 382,5/61,694, 2) Mikaela Soratie / Dragonheart (HR) 381,5/61,532, 3) Kristina Niemelä / Mahno (TFC) 376/60,645, 4) Tero Kortelainen / Weltzim (PKUR) 375/60,484, 5) Katariina Kuokkanen / Revolution (DC) 374,5/60,403, 5) Vilma Vajanto / Triviant (SiRa) 374,5/60,403, 7) Jenni Kallio / Manolo (TSR) 371/59,839, 8) Nina Dunder / Winclair (YR) 370,5/59,758, 9) Vuokko Porthan / Pikker (MaRs) 366/59,032, 10) Kristina Niemelä / Otto (TFC) 361/58,226, 11) Elina Westerlund / Flying Heart (Korsholm) 358/57,742, 12) Nina Westerlund / His Royalty M (Korsholm) 352,5/56,855, 13) Emma Valtola / Babybell (SiRa) 351,5/56,694, 14) Anu Puhakka-Tanskanen / Espor (PKUR) 351/56,613, 15) Mari-Tiina Jääskeläinen / Casino II (KuoR) 350/56,452, 16) Maisa Torkkola / Cassion (DTT) 349/56,290, 17) Niina Räsänen / Playoff (KRS) 346/55,806, 18) Anna Johansson / Laureen (KoRa) 343/55,323, 19) Ida-Maria Kesti / Pektavius (KARA) 342,5/55,242, 20) Laura Porthan / Biscuit II (YR) 331,5/53,468, 21) Anna Johansson / Fluch (KoRa) 328/52,903

Koulu, Luokka 4, Vaativa A:1 2012,
1) Jasmin Sikström / Suriano N.R. (Korsholm) 821/66,748, 2) Kerstin Nyberg / Donnatella F (YR) 781/63,496, 3) Nina Dunder / Goliaf (YR) 781/63,496, 4) Satu-Maria Jauhiainen / May Milord (TARI) 773,5/62,886, 5) Kerstin Nyberg / Firecape Dito 130 (YR) 763,5/62,073, 6) Emmi Moilanen / Brown Butler (DC) 752,5/61,179, 7) Elina Westerlund / Flying Heart (Korsholm) 745/60,569, 8) Pilvi Tuominen / Ohlalaa (TARAT) 744,5/60,528, 9) Elina Korhonen / Woody (KuoR) 744/60,488, 10) Kristina Niemelä / Mahno (TFC) 734,5/59,715, 11) Eve Viljanen / Limbani (DC) 729,5/59,309, 12) Nina Westerlund / His Royalty M (Korsholm) 727/59,106, 13) Katariina Kuokkanen / Revolution (DC) 719/58,455, 14) Pilvi Rientonen / Referents (DC) 711,5/57,846, 15) Jenni Kallio / Manolo (TSR) 696,5/56,626, 16) Saija Ohra-Aho / Seareef's Rosmarin (TARI) 674/54,797