Sorsasalon kisakausi avattu

10.5.2015

Sorsasalon kilpailukausi avattiin perinteikkäästi äitienpäivä viikonloppuna. Lauantaina kilpailtiin 1-tason esteratsastuskilpailut korkeuksilla 70-120cm. Sunnuntaina oli vuorossa 2-tason estekilpailut pääluokan korkeuden ollessa 130cm. Sunnuntain pääluokan 130cm voittoon ratsasti Ratsastusseura Ork:n Annika Voho ratsullaan Peppermint Z ratsastaen luokan ainoana virhepisteittä.

 

Sunnuntai 10.5., 2-tason esteratsastuskilpailu, Kuopio/Sorsasalo

Luokka 5 - 130cm, arv. 367.1, 3 lähtöä/ 1 sijoittuu

1) Annika Voho, Ratsastusseura Ork ry – Peppermint Z 0-0/36.85

2) Elina Harjunen, Kuopion Ratsastajat ry – Casino III 4/83.35, 3) Laura Patrikainen, Pohjois-Karjalan Urheiluratsas – Lucky Luck 8/66.97
 

Luokka 4 - 120cm arv.Hit and Hurry, 13 lähtöä/ 4 sijoittuu

1) Laura Patrikainen, Pohjois-Karjalan Urheiluratsas – Lucky Luck 19/65.69, 2) Annika Voho, Ratsastusseura Ork ry – Peppermint Z 18/62.52, 3) Elina Harjunen, Kuopion Ratsastajat ry – Casino III 16/67.78, 4) Mette Perälä, Pohjois-Karjalan Urheiluratsas – Caldas 15/63.23

5) Teemu Tuovinen, Ratsastusseura Hakkapeliitat-7 – Orfana 15/66.40, 6) Tiia Tolvanen, Pohjois-Karjalan Urheiluratsas – Lamia Lasaro 15/67.16, 7) Mari Karvinen, Pohjois-Karjalan Urheiluratsas – Kiss of Stallex M 15/68.45, 8) Anne Penttinen-Kemppi, Riding Club Ohenharju ry – Monthago Z 14/64.29, 9) Anne Penttinen-Kemppi, Riding Club Ohenharju ry – Cushina Phoenix 14/66.56, 10) Karim Väänänen, Suonenjoen Vasama Riders ry – Pol Star 12/62.53, 11) Eerika Häkkinen, Iron Team Riders ry – Greta Green 11/67.31, 12) Iina Karhinen, Pohjois-Karjalan Urheiluratsas – Wayro W 10/69.67, 13) Outi Väyrynen, Pohjois-Karjalan Urheiluratsas – Hipograph 7/62.27


Luokka 3 - 110cm, arv. AM5, 22 lähtöä/ 6 sijoittuu

1) Mette Perälä, Pohjois-Karjalan Urheiluratsas – Caldas 0-0/45.66, 2) Emmi Purhonen, Varkauden Urheiluratsastajat r – Agave-N 0-0/46.07, 3) Outi Väyrynen, Pohjois-Karjalan Urheiluratsas – Hipograph 0-0/47.68, 4) Tiia Koivuniemi, Kuopion Ratsastajat ry – Hikola 0-0/47.88, 5) Tiia Tolvanen, Pohjois-Karjalan Urheiluratsas – Lamia Lasaro 0-0/48.25, 6) Anne Penttinen-Kemppi, Riding Club Ohenharju ry – Dajzy 0-4/47.97

7) Mari Karvinen, Pohjois-Karjalan Urheiluratsas – Kiss of Stallex M 0-4/49.75, 8) Sari Uimonen, Kuopion Ratsastajat ry – Milek-A 0-8/45.81, 9) Heidi Kröger, Iron Team Riders ry – Virazas LT ox 4/63.13, 10) Karim Väänänen, Suonenjoen Vasama Riders ry – Pol Star 4/68.62, 11) Teemu Tuovinen, Ratsastusseura Hakkapeliitat-7 – Orfana 4/69.00, 12) Mari Karvinen, Pohjois-Karjalan Urheiluratsas – Tiffany III 4/69.74, 13) Annaroosa Saarti, Maaningan Ratsastusseura ry – Chelsea 4/77.32, 14) Iina Karhinen, Pohjois-Karjalan Urheiluratsas – Wayro W 4/79.31, 15) Anni Sedergren, Suonenjoen Vasama Riders ry – Nuestron Frio 8/72.34, 16) Satu Lundahl, Kuopion Ratsastajat ry – Tristan 9/92.19, 17) Titta Tienpolvi, Kuopion Ratsastajat ry – A'Nuit 11/97.71, 18) Teemu Tuovinen, Ratsastusseura Hakkapeliitat-7 – Heironas Ute., 18) Tuukka Räsänen, Kuopion Ratsastajat ry – Blitz Roos Ute., 18) Julia Kärkkäinen, Ratsastusseura Hakkapeliitat-7 – Hazard II Ute., 18) Karim Väänänen, Suonenjoen Vasama Riders ry – Staar Ute., 18) Eva Julkunen, Kuopion Ratsastajat ry – Carl III Ute.

 

Luokka 2 - 100cm arv. A.2.0, 32 lähtöä/ 8 sijoittu

1) Elina Piekiäinen, Hurma Riders Maaninka ry – Jimmy Joker 0/51.09, 2) Sofia Tolonen, Siilin Ratsastajat ry – Alarm 0/54.59, 3) Sandra Ruuskanen, Pohjois-Karjalan Urheiluratsas – Ziburys 0/55.73, 4) Aurora Tainio, Iron Team Riders ry – 76/96 Gidran XVI-28 0/55.88, 5) Aurora Tainio, Iron Team Riders ry – Hermina 0/56.62, 6) Titta Mäkäräinen, Hurma Riders Maaninka ry – Pin Rock's King of Diamonds 0/57.69, 7) Tiia Koivuniemi, Kuopion Ratsastajat ry – Hikola 0/58.04, 8) Jenna Pääkkönen, Pohjois-Karjalan Urheiluratsas – Zippo S 0/58.40

9) Emmi Purhonen, Varkauden Urheiluratsastajat r – Agave-N 0/58.94, 10) Aada Ahonen, Kuopion Ratsastajat ry – Top Tina 0/59.19, 11) Eveliina Riikonen, Kiuruveden Ratsastajat ry – Zodiac Zaporozhets 0/59.21, 12) Johanna Mäkelä, Puijon Laukka ry – St Leroy 0/59.37, 13) Eveliina Riikonen, Kiuruveden Ratsastajat ry – Darvin 0/60.17, 14) Antti Jauhiainen, Kuopion Ratsastajat ry – Lord Ludwig 0/60.81, 15) Katariina Karjalainen, Siilin Ratsastajat ry – Fuzzydice 0/63.67, 16) Tinja Pärnänen, Suonenjoen Vasama Riders ry – Egbert von Trier 0/66.12, 17) Tuulia Huhtala, Iron Team Riders ry – Cimberling 0/71.12, 18) Heidi Kröger, Iron Team Riders ry – Virazas LT ox 4/54.47, 19) Kaisa Ikonen, Riding Club Ohenharju ry – Indija 4/54.80, 20) Titta Tienpolvi, Kuopion Ratsastajat ry – A'Nuit 4/60.85, 21) Marika Laituri, Siilin Ratsastajat ry – Kolipri 4/62.09, 22) Elena Lokio, Equestrian Team Diamond ry – Love Glow 4/64.04, 23) Iissa Koskinen, Riding Club Ohenharju ry – Mystery Taifun 4/66.51, 24) Anne Penttinen-Kemppi, Riding Club Ohenharju ry – De Luxe 4/66.66, 25) Salla Miettunen, Kuopion Ratsastajat ry – Campari SB Z 4/74.05, 26) Veera Virolainen, Savonlinnan Ratsastajat ry – Kadets 4/82.62, 27) Sari Kinnunen, Pohjois-Karjalan Urheiluratsas – Chaplin II 4/90.08, 28) Anni Sedergren, Suonenjoen Vasama Riders ry – Nuestron Frio 8/60.30, 29) Annaroosa Saarti, Maaningan Ratsastusseura ry – Chelsea 8/64.49, 30) Eva Julkunen, Kuopion Ratsastajat ry – Avela Ute., 30) Janika Tolvanen, Pohjois-Karjalan Urheiluratsas – Watiki Ute., 30) Aurora Tainio, Iron Team Riders ry – Zinetta Ute.

 

Luokka 1 - 90cm arv. 367.1, 28 lähtöä/ 7 sijoittuu

1) Maria Malinen, Iron Team Riders ry – Grisli 0-0/29.31, 2) Joona Rättö, Iron Team Riders ry – Saturn III 0-0/30.69, 3) Vilhelmiina Pietikäinen Venla, Kuopion Ratsastajat ry – Kaunas 0-0/31.53, 4) Eveliina Riikonen, Kiuruveden Ratsastajat ry – Zodiac Zaporozhets 0-0/32.53, 5) Anne Penttinen-Kemppi, Riding Club Ohenharju ry – C'est la Vie 0-0/33.35, 6) Eveliina Riikonen, Kiuruveden Ratsastajat ry – Darvin 0-0/33.53, 7) Ella Juntunen, Kuopion Ratsastajat ry – Persona 0-0/37.34

8) Titta Mäkäräinen, Hurma Riders Maaninka ry – Pin Rock's King of Diamonds 0-0/37.81, 9) Vilma Virtanen, Lapinlahden Ratsastusseura ry – Trix 0-0/38.06, 10) Antti Jauhiainen, Kuopion Ratsastajat ry – Lord Ludwig 0-0/38.19, 11) Veera Virolainen, Savonlinnan Ratsastajat ry – Kadets 0-0/38.88, 12) Jenna Pääkkönen, Pohjois-Karjalan Urheiluratsas – Zippo S 0-0/40.60, 13) Juuli Järvenpää, Jyväskylän Urheiluratsastajat – Empire van't Broekend 0-0/42.85, 14) Tiia Suomalainen, Kuopion Ratsastajat ry – Voice of Fortuna 0-0/45.12, 15) Krisse Koikkalainen, Siilin Ratsastajat ry – Flamant Noir 0-4/34.66, 16) Marika Laituri, Siilin Ratsastajat ry – Kolipri 0-4/38.13, 16) Essi Voutilainen, Kuopion Ratsastajat ry – Neonas 0-4/38.13, 18) Elina Piekiäinen, Hurma Riders Maaninka ry – Jimmy Joker 0-4/43.54, 19) Sandra Ruuskanen, Pohjois-Karjalan Urheiluratsas – Ziburys 0-Ute., 20) Emma Julkunen, Suonenjoen Vasama Riders ry – Donna Bella 4/76.53, 21) Tommi Suihkonen, Hurma Riders Maaninka ry – Royan 4/79.03, 22) Miika Miettinen, Siilin Ratsastajat ry – Camellos 4/87.03, 23) Sari Kinnunen, Pohjois-Karjalan Urheiluratsas – Chaplin II 4/87.50, 24) Johanna Sokka, Iron Team Riders ry – Florina 4/87.63, 25) Eveliina Laitinen, Kuopion Ratsastajat ry – Dalarius 4/98.10, 26) Sanni Jääskeläinen, Kuopion Ratsastajat ry – Avalona 8/78.53, 27) Roosa Turunen, Suonenjoen Vasama Riders ry – Cleopatra IV 8/83.16, 28) Jemina Kullaa, Iron Team Riders ry – Sleipnir Ute.

 


Lauantai 9.5., 1-tason esteratsastuskilpailu, Kuopio/Sorsasalo

Luokka 5 - 100/110/120cm arv. 367.1, 23 lähtöä/ 6 sijoittuu

1) Iissa Koskinen, Riding Club Ohenharju ry – Mystery Taifun 0-0/35.09, 2) Aada Ahonen, Kuopion Ratsastajat ry – Top Tina 0-0/37.68, 3) Elena Lokio, Equestrian Team Diamond ry – Love Glow 0-0/37.90, 4) Sofia Tolonen, Siilin Ratsastajat ry – Alarm 0-0/43.34, 5) Satu Lundahl, Kuopion Ratsastajat ry – Tristan 0-0/43.38, 6) Sari Uimonen, Kuopion Ratsastajat ry – Sri Shakti 0-0/44.91

7) Heidi Kröger, Iron Team Riders ry – Danzadora 0-0/46.50, 8) Julia Kärkkäinen, Ratsastusseura Hakkapeliitat-7 – Hazard II 0-0/47.19, 9) Pilvi Thureson, Siilin Ratsastajat ry – Kasko 0-0/50.96, 10) Sari Uimonen, Kuopion Ratsastajat ry – Milek-A 0-4/38.12, 11) Paavo Huttunen, Ones Again Riders ry – Cruzifix 0-4/49.19, 12) Tuukka Räsänen, Kuopion Ratsastajat ry – Blitz Roos 0-4/49.53, 13) Susanna Vesterinen, Kuopion Ratsastajat ry – Temper 0-12/68.81, 14) Katariina Karjalainen, Siilin Ratsastajat ry – Fuzzydice 0-Ute., 15) Eerika Häkkinen, Iron Team Riders ry – Greta Green 3/105.38, 16) Titta Tienpolvi, Kuopion Ratsastajat ry – A'Nuit 4/79.38, 17) Paavo Huttunen, Ones Again Riders ry – Sinai 4/79.69, 18) Eva Julkunen, Kuopion Ratsastajat ry – Carl III 4/81.22, 19) Tuomas Jauhiainen, Kuopion Ratsastajat ry – Zachary 4/83.90, 20) Johanna Mäkelä, Puijon Laukka ry – St Leroy 4/85.46, 21) Niina Korhonen, Koljonvirran Ratsastajat ry – Larelli 4/86.93, 22) Kirsi Oksanen, Ones Again Riders ry – Mefisto 8/84.75, 23) Marika Pasanen, Kiuruveden Ratsastajat ry – Landolet ex Landolett Ute.

 

Luokka 4 - 90cm arv. A.2.0, 31 lähtöä/ 8 sijoittuu

1) Elias Benelmili, Siilin Ratsastajat ry – The Gaels 0/57.82, 2) Kaisa Ikonen, Riding Club Ohenharju ry – Indija 0/60.21, 3) Anna Pitkänen, Siilin Ratsastajat ry – Wendela 0/63.49, 4) Aada Ahonen, Kuopion Ratsastajat ry – Top Tina 0/63.50, 5) Vilhelmiina Pietikäinen Venla, Kuopion Ratsastajat ry – Kaunas 0/63.98, 6) Paavo Huttunen, Ones Again Riders ry – Sinai 0/65.49, 7) Johanna Huttunen, Siilin Ratsastajat ry – Königs Karneval 0/66.59, 8) Sanni Jääskeläinen, Kuopion Ratsastajat ry – Avalona 0/68.91

9) Santra Jääskeläinen, Kuopion Ratsastajat ry – Matros II 0/69.37, 10) Sofia Tolonen, Siilin Ratsastajat ry – Alarm 0/69.47, 11) Johanna Mäkelä, Puijon Laukka ry – St Leroy 0/69.74, 12) Susanna Vesterinen, Kuopion Ratsastajat ry – Temper 0/70.27, 13) Pauliina Heikkinen, Kuopion Ratsastajat ry – Elandra 0/71.39, 14) Paavo Huttunen, Ones Again Riders ry – Cruzifix 0/73.47, 15) Satu Lundahl, Kuopion Ratsastajat ry – Tristan 0/75.41, 16) Heidi Kröger, Iron Team Riders ry – Danzadora 0/78.41, 17) Tuulia Huhtala, Iron Team Riders ry – Cimberling 0/78.49, 18) Kirsi Oksanen, Ones Again Riders ry – Still-Hof Mocca 2825 0/82.09, 19) Roosa Kerminen, Ratsastusseura Pikadorit ry – Agro 0/83.94, 20) Annika Antikainen, Kuopion Ratsastajat ry – Carl III 0/87.28, 21) Ella Juntunen, Kuopion Ratsastajat ry – Persona 4/60.13, 22) Tiia Suomalainen, Kuopion Ratsastajat ry – Voice of Fortuna 4/78.44, 23) Essi Voutilainen, Kuopion Ratsastajat ry – Neonas 4/78.47, 24) Satu Lundahl, Kuopion Ratsastajat ry – Pipoli 4/81.41, 25) Eveliina Laitinen, Kuopion Ratsastajat ry – Dalarius 4/88.56, 26) Iina Janhunen, Ratsastusseura Pikadorit ry – Fräulein B 4/96.23, 27) Titta Mäkäräinen, Hurma Riders Maaninka ry – Pin Rock's King of Diamonds 8/77.57, 28) Iina Janhunen, Ratsastusseura Pikadorit ry – Czarina L 8/84.85, 29) Anne Penttinen-Kemppi, Riding Club Ohenharju ry – De Luxe 8/86.95, 30) Pilvi Thureson, Siilin Ratsastajat ry – Kasko 12/64.40, 31) Nina Räsänen, Kuopion Ratsastajat ry – Bagira 12/69.62


Luokka 2 - 80cm arv. 367.1, 55 lähtöä/ 14 sijoittuu

1) Elias Benelmili, Siilin Ratsastajat ry – The Gaels 0-0/27.47, 2) Ada Tolvanen, Puijon Laukka ry – Avela 0-0/28.31, 3) Kreeta Kerkkänen, Kuopion Ratsastajat ry – Peikon Tuli 0-0/29.50, 4) Titta Mäkäräinen, Hurma Riders Maaninka ry – Pin Rock's King of Diamonds 0-0/30.41, 5) Johanna Pennanen, Kuopion Ratsastajat ry – Bagira 0-0/30.43, 6) Hanna Makkonen, Kuopion Ratsastajat ry – Arons 0-0/30.47, 7) Karoliina Jäntti, Kuopion Ratsastajat ry – Heavily Toric 0-0/31.17, 8) Aino Laukkanen, Kuopion Ratsastajat ry – Sriftas 0-0/31.26, 9) Elena Lokio, Equestrian Team Diamond ry – Love Glow 0-0/31.72, 10) Ella Juntunen, Kuopion Ratsastajat ry – Persona 0-0/32.18, 11) Johanna Huttunen, Siilin Ratsastajat ry – Königs Karneval 0-0/33.08, 12) Salla Viitala, Lakeuden Ratsastajat ry – Jonnan Emerita 0-0/33.19, 13) Mari Takalo, Kuopion Ratsastajat ry – Avela 0-0/33.31, 14) Titta Tienpolvi, Kuopion Ratsastajat ry – A'Midi 0-0/35.36

15) Johanna Pennanen, Kuopion Ratsastajat ry – Norbi 0-0/35.58, 16) Santra Jääskeläinen, Kuopion Ratsastajat ry – Matros II 0-0/36.16, 17) Eva Julkunen, Kuopion Ratsastajat ry – Quaalerteich 0-0/36.41, 18) Tiia Suomalainen, Kuopion Ratsastajat ry – Voice of Fortuna 0-0/37.12, 19) Maarit Moilanen Kati, Kuopion Ratsastajat ry – Leila II 0-0/37.88, 20) Nita Tuomi, Equestrian Team Diamond ry – Yester 0-0/38.01, 21) Veera Saarimäki, Hurma Riders Maaninka ry – Cedronia 0-0/38.75, 22) Kirsi Oksanen, Ones Again Riders ry – Still-Hof Mocca 2825 0-0/39.20, 23) Roosa Kerminen, Ratsastusseura Pikadorit ry – Agro 0-0/39.55, 24) Hanna Leinonen, Kuopion Ratsastajat ry – Heavily Toric 0-0/39.70, 25) Iina Janhunen, Ratsastusseura Pikadorit ry – Czarina L 0-0/39.81, 26) Iina Janhunen, Ratsastusseura Pikadorit ry – Fräulein B 0-0/41.73, 27) Sanni Pietikäinen, Kiuruveden Ratsastajat ry – Hemåt 0-4/34.07, 28) Sanni Jääskeläinen, Kuopion Ratsastajat ry – Avalona 0-4/34.57, 29) Elina Matilainen, Kuopion Ratsastajat ry – Zahrin's Zagille 1939 E 0-4/37.80, 30) Paavo Huttunen, Ones Again Riders ry – Aurum Boy 0-4/39.27, 31) Noora Karppinen, Kuopion Ratsastajat ry – Kozerog 0-8/58.49, 32) Tytti Ryynänen, Kuopion Ratsastajat ry – My Sharona 0-9/61.18, 33) Noora Kämäräinen, Kuopion Ratsastajat ry – Zahrin's Zagille 1939 E 0-Ute., 34) Sirpa Rissanen, Kiuruveden Ratsastajat ry – Jordan 4/66.69, 35) Vilhelmiina Pietikäinen Venla, Kuopion Ratsastajat ry – Kaunas 4/68.50, 36) Kiia Koistinen, Kuopion Ratsastajat ry – Rosella II 4/69.35, 37) Pauliina Mauranen, Kuopion Ratsastajat ry – Sriftas 4/69.60, 38) Eva Julkunen, Kuopion Ratsastajat ry – Kipunan Aino 4/71.16, 39) Iida Larronmaa, Kuopion Ratsastajat ry – Baska 4/71.97, 40) Pauliina Heikkinen, Kuopion Ratsastajat ry – Elandra 4/72.97, 41) Iida Larronmaa, Kuopion Ratsastajat ry – Peikon Tuli 4/73.00, 42) Julia Oravainen, Siilin Ratsastajat ry – Caramel Grey 4/75.93, 43) Essi Voutilainen, Kuopion Ratsastajat ry – Kurmis 4/77.00, 44) Vilma Kröger, Kuopion Ratsastajat ry – Draiver 4/80.06, 45) Minttu Kervinen, Puijon Laukka ry – Mermeline 4/81.34, 46) Jenni Laukkanen, Kuopion Ratsastajat ry – Lizak II 4/82.00, 47) Henna Kärkkäinen, Kuopion Ratsastajat ry – Cypr 4/82.09, 48) Laura Remes, Kiuruveden Ratsastajat ry – Matadoor 4/88.00, 49) Anne-Mari Miettinen, Siilin Ratsastajat ry – Celius 4/94.91, 50) Nina Räsänen, Kuopion Ratsastajat ry – Neonas 8/76.25, 51) Tommi Suihkonen, Hurma Riders Maaninka ry – Royan 8/79.65, 52) Iina Janhunen, Ratsastusseura Pikadorit ry – Hougan 12/89.28, 53) Pauliina Mauranen, Kuopion Ratsastajat ry – Vinnal Ute., 53) Unna Ålander, Kuopion Ratsastajat ry – Canaria Ute., 53) Päivi Kallionpää, Lapinlahden Ratsastusseura ry – Jesmiinala Ute.


Luokka 1 - 70cm Arv. A.1.0, 48 lähtöä/ 28 sijoittuu

1) Saija Koivisto, Varkauden Urheiluratsastajat r – Virtuaal 0/65.44, 1) Kiia Koistinen, Kuopion Ratsastajat ry – Rosella II 0/56.75, 1) Hanna Härkönen, Siilin Ratsastajat ry – Limonka 0/51.32, 1) Erja Tams, Suonenjoen Vasama Riders ry – Välikankaan Unikko 0/70.60, 1) Venla Rinne, Kuopion Ratsastajat ry – Anny 0/54.13, 1) Aliisa Solehmainen Ella, Siilin Ratsastajat ry – Ulli Mo 0/57.50, 1) Nella Haimakainen, Kuopion Ratsastajat ry – Guccy 0/71.06, 1) Jenni Kauppinen, Kuopion Ratsastajat ry – Adamis II 0/62.28, 1) Liisa Hirvonen, Kuopion Ratsastajat ry – Maaru 0/63.28, 1) Liina Pöllänen, Siilin Ratsastajat ry – Wendela 0/57.47, 1) Satu Kosunen, Kuopion Ratsastajat ry – Donnacillo 0/65.06, 1) Heidi Kröger, Iron Team Riders ry – A Kolumbus 0/63.16, 1) Eveliina Nykänen, Equestrian Team Diamond ry – Miraseti 2514 0/57.00, 1) Unna Ålander, Kuopion Ratsastajat ry – Canaria 0/64.06, 1) Jenna Björn, Siilin Ratsastajat ry – Limonka 0/56.13, 1) Iida Hilden, Kuopion Ratsastajat ry – My Sharona 0/56.46, 1) Eva Julkunen, Kuopion Ratsastajat ry – Kipunan Aino 0/60.81, 1) Emilia Väisänen, Hurma Riders Maaninka ry – Tähtisoturi 0/76.22, 1) Noora Karppinen, Kuopion Ratsastajat ry – Kozerog 0/58.65, 1) Eveliina Pylkkänen, Kuopion Ratsastajat ry – Reverans 0/57.69, 1) Aada Hartikainen, Kuopion Ratsastajat ry – Jentlemen 0/66.69, 1) Emmi Kukkonen, Suonenjoen Vasama Riders ry – Humu-Hessu 0/64.90, 1) Anne Partanen, Kuopion Ratsastajat ry – Wytske 0/74.63, 1) Veera Saarimäki, Hurma Riders Maaninka ry – Cedronia 0/65.38, 1) Henriikka Rautapää, Kuopion Ratsastajat ry – Mayhem 0/70.06, 1) Janita Pirhonen, Kuopion Ratsastajat ry – Jonnan Emerita 0/53.65, 1) Sirpa Rissanen, Kiuruveden Ratsastajat ry – Jordan 0/54.31, 1) Eva Julkunen, Kuopion Ratsastajat ry – Quaalerteich 0/53.00

29) Julia Oravainen, Siilin Ratsastajat ry – Caramel Grey 4/64.35, 29) Siiri Rissanen, Kuopion Ratsastajat ry – Reverans 4/59.59, 29) Sara Haapamäki, Kuopion Ratsastajat ry – Harma 4/58.81, 29) Iina Janhunen, Ratsastusseura Pikadorit ry – Hougan 4/74.97, 29) Emmi Leskinen, Kuopion Ratsastajat ry – Suloeno 4/62.53, 29) Minttu Knuuti, Siilin Ratsastajat ry – Celius 4/78.16, 29) Neea Rissanen, Kuopion Ratsastajat ry – Mermeline 4/62.12, 29) Milja Keski-Karhu, Siilin Ratsastajat ry – Ulli Mo 4/65.56, 29) Iina Tiilikainen, Kuopion Ratsastajat ry – Guccy 4/63.85, 29) Helmi Laakkonen, Kuopion Ratsastajat ry – Goldencoast Earl Rose 85 W 4/75.72, 29) Saija Koivisto, Varkauden Urheiluratsastajat r – Aveiro 4/84.00, 29) Päivi Kallionpää, Lapinlahden Ratsastusseura ry – Jesmiinala 4/67.59, 29) Sanni Pietikäinen, Kiuruveden Ratsastajat ry – Hemåt 4/49.85, 42) Paavo Huttunen, Ones Again Riders ry – My One And Only 8/79.84, 42) Paavo Huttunen, Ones Again Riders ry – Aurum Boy 8/84.53, 44) Mari-Lotta Savolainen, Kuopion Ratsastajat ry – Vinnal Ute., 44) Laura Miettinen, Kuopion Ratsastajat ry – Ka-Ina Ute., 44) Pauliina Heikkinen, Kuopion Ratsastajat ry – O'blend Ute., 44) Hilla Jauhiainen, Kuopion Ratsastajat ry – Ka-Ina Ute., 44) Janika Kinnunen, Kuopion Ratsastajat ry – O'blend Ute.