Tulokset Sorsasalo ja Kiuruvesi

19.5.2015

Sorsasalon kisakauden avausta jatkettiin 1- ja 2-tason kouluratsastuskilpailuilla 16.-17.5. Alla kokonaistulokset molemmilta päiviltä.

 

Lauantai 16.5. 1-taso koulu

 

Luokka 1 - Helppo C:2 2000, 31 lähtöä / 8 sijoittuu
31 startande och 8 placerade

1) Iidaliina Korhonen, Maaningan Ratsastusseura ry – Newton 66.818%, 2) Elias Benelmili, Siilin Ratsastajat ry – Floora's Farfadet 64.318%, 3) Milja Keski-Karhu, Siilin Ratsastajat ry – Ulli Mo 63.409%, 4) Venla Hämäläinen, Kuopion Ratsastajat ry – Zankeh from broken colours 62.500%, 5) Mette Eskelinen, Kuopion Ratsastajat ry – Tähti Safiiri 62.273%, 5) Elias Benelmili, Siilin Ratsastajat ry – The Gaels 62.273%, 7) Helmi Moilanen, Kuopion Ratsastajat ry – Valonkantaja 61.591%, 8) Klaudia Lindberg, Kuopion Ratsastajat ry – Tähti Safiiri 61.364%

9) Kiia Saarelainen, Kuopion Ratsastajat ry – Zankeh from broken colours 60.682%, 10) Kaisa Ikonen, Riding Club Ohenharju ry – Indija 60.455%, 10) Liina Pöllänen, Siilin Ratsastajat ry – The Gaels 60.455%, 12) Aada Ronkainen, Kuopion Ratsastajat ry – Hadrian 60.000%, 12) Heidi Kröger, Iron Team Riders ry – A Kolumbus 60.000%, 14) Minna Ikonen, Koljonvirran Ratsastajat ry – Aldato Furioso I-6 Femina 59.773%, 15) Nea Hakkarainen, Kuopion Ratsastajat ry – Jõuluar 59.091%, 16) Annika Antikainen, Kuopion Ratsastajat ry – Leonardo VI 58.864%, 17) Nella Haimakainen, Kuopion Ratsastajat ry – Guccy 58.636%, 18) Jenni Kauppinen, Kuopion Ratsastajat ry – Jõuluar 58.182%, 18) Heidi Kröger, Iron Team Riders ry – Danzadora 58.182%, 18) Anni Rissanen, Ratsastusseura Hakkapeliitat-7 – Silver Break 58.182%, 21) Noora Karppinen, Kuopion Ratsastajat ry – Ascalon 57.727%, 22) Silja Partanen, Siilin Ratsastajat ry – Morfeusz 57.500%, 23) Sara-Susanna Veikkolainen, Siilin Ratsastajat ry – Honey Girl 56.818%, 24) Kati Tähtivaara, Hurma Riders Maaninka ry – Kapris Kis 56.591%, 25) Sara-Susanna Veikkolainen, Siilin Ratsastajat ry – Kuvaharjun Amanita ox 56.136%, 26) Anu Heikkinen, Kuopion Ratsastajat ry – Adamis II 55.227%, 27) Ulpu Tunturi, Kuopion Ratsastajat ry – Norbi 54.545%, 28) Iina Tiilikainen, Kuopion Ratsastajat ry – Adamis II 54.091%, 29) Essi Åhman, Kuopion Ratsastajat ry – Brio II 53.182%, 30) Kiia Koistinen, Kuopion Ratsastajat ry – Lizak II 51.818%, 31) Tiina Kuusivuori, Puijon Laukka ry – Indija Utg.
 

Luokka 2 - He B Lasten esiohjelma A 2015, 33 lähtöä / 9 sijoittuu

1) Pia Paajanen, Siilin Ratsastajat ry – Caramel Grey 70.000%, 2) Johanna Alvejärvi, Maaningan Ratsastusseura ry – Flores 67.404%, 3) Pilvi Thureson, Siilin Ratsastajat ry – Kasko 67.212%, 4) Petra Tapanila-Nokelainen, Siilin Ratsastajat ry – Ieva 65.577%, 5) Noora Sapattinen, Puijon Laukka ry – Tangokuningas 65.288%, 6) Riikka Kuosmanen, Siilin Ratsastajat ry – Bonifaz von Insel 65.096%, 7) Elina Piekiäinen, Hurma Riders Maaninka ry – Jimmy Joker 64.712%, 8) Anna Pitkänen, Siilin Ratsastajat ry – Celius 64.519%, 9) Vuokko Porthan, Maaningan Ratsastusseura ry – Kallioharjun Fiona 63.942%

10) Annika Korhonen, Siilin Ratsastajat ry – Cornflake-G 63.750%, 11) Elina Korhonen, Equestrian Team Diamond ry – Pirme 63.654%, 12) Maria Valkonen, Kuopion Ratsastajat ry – May Casanova 63.462%, 13) Tiia Pekko, Hevosseura Merihevoset ry – Don Monroy 63.173%, 14) Jenna Björn, Siilin Ratsastajat ry – Tarpan II 62.981%, 15) Sanni Jääskeläinen, Kuopion Ratsastajat ry – Rosella II 62.885%, 16) Veera Taskinen, Hurma Riders Maaninka ry – V.K. Niisku 62.500%, 17) Henriikka Rautapää, Kuopion Ratsastajat ry – Mayhem 62.019%, 18) Eila Lappalainen, Hurma Riders Maaninka ry – Kallioharjun Fiona 61.538%, 19) Minna Salolahti, Kuopion Ratsastajat ry – Tangokuningas 60.577%, 20) Annukka Bergroth, Kuopion Ratsastajat ry – Mont Real 60.481%, 21) Anna Tikka, Impivaaran Ratsastajat ry – Eleanor 59.904%, 21) Vuokko Porthan, Maaningan Ratsastusseura ry – Cedronia 59.904%, 23) Iida Nykänen, Equestrian Team Diamond ry – Kotimäen Quite A Lady 2780 57.308%, 24) Vilhelmiina Pietikäinen Venla, Kuopion Ratsastajat ry – Kaunas 57.019%, 25) Noora Karppinen, Kuopion Ratsastajat ry – Kozerog 56.154%, 26) Nina Räsänen, Kuopion Ratsastajat ry – Neonas 55.962%, 27) Helmi Kokkonen, Siilin Ratsastajat ry – Cornflake-G 54.423%, 28) Katariina Puumalainen, Equestrian Team Diamond ry – Cypr 53.942%, 29) Heidi Kaakkola, Kuopion Ratsastajat ry – Lootus III 53.462%, 30) Johanna Pennanen, Kuopion Ratsastajat ry – Norbi 53.269%, 31) Saara Brännare, Kuopion Ratsastajat ry – Matros II 53.173%, 32) Johanna Pennanen, Kuopion Ratsastajat ry – Kurmis 51.731%, 33) Elina Korhonen, Equestrian Team Diamond ry – Steinberg 46.346%
 

Luokka 3 - He A FEI:n kenttäkilpailuohjelma poneille 1997, 21 lähtöä / 6 sijoittuu

1) Juulia Kettunen, Siilin Ratsastajat ry – Tarpan II 69.643%, 2) Titta Mäkäräinen, Hurma Riders Maaninka ry – Pin Rock's King of Diamonds 68.810%, 3) Johanna Huttunen, Siilin Ratsastajat ry – Königs Karneval 67.619%, 4) Sanna Savolainen, Kuopion Ratsastajat ry – Royal Roxana 65.000%, 5) Henna Kuosmanen, Siilin Ratsastajat ry – Syriusz 62.619%, 6) Essi Voutilainen, Kuopion Ratsastajat ry – Guccy 62.143%

7) Outi Ropponen, Kuopion Ratsastajat ry – Hugo Boss II 62.024%, 8) Katri Hiltunen, Kuopion Ratsastajat ry – Goldi Alfarvad Z 2252 60.952%, 9) Elina Korhonen, Equestrian Team Diamond ry – Jakke-Jäyhä 59.881%, 10) Johanna Alvejärvi, Maaningan Ratsastusseura ry – Pimijä 57.619%, 11) Sari Uimonen, Kuopion Ratsastajat ry – Sri Shakti 55.952%, 12) Annamaria Laakso, Kuopion Ratsastajat ry – Lanjana 55.714%, 13) Helena Länsimies, Kuopion Ratsastajat ry – Leonardo VI 54.762%, 14) Lotta Ripatti, Kuopion Ratsastajat ry – Clara D 54.286%, 15) Lea Koljonen, Equestrian Team Diamond ry – Adolf Katt 54.048%, 16) Elina Korhonen, Equestrian Team Diamond ry – Van Ons U 53.214%, 16) Eeva Rönkkö, Ylä-Savon Ratsastajat ry – Pasadena 53.214%, 18) Anna Lähde, Kuopion Ratsastajat ry – Fimba 52.976%, 19) Elina Korhonen, Equestrian Team Diamond ry – Lapinjärvi Roseno 52.857%, 20) Jenni Taskinen, Equestrian Team Diamond ry – Lamarque 52.619%, 21) Nina Räsänen, Kuopion Ratsastajat ry – Matros II 50.119%
 

Sunnuntai 17.5. 2-taso koulu
 

Luokka 1 - He B Lasten esiohjelma B 2015, 33 lähtöä / 9 sijoittuu

1) Juulia Kettunen, Siilin Ratsastajat ry – Tarpan II 69.917%, 2) Pia Paajanen, Siilin Ratsastajat ry – Caramel Grey 69.250%, 3) Emmi Väisänen, Kuopion Ratsastajat ry – Pilven Viri 67.417%, 4) Elina Korhonen, Equestrian Team Diamond ry – Don Monroy 66.250%, 5) Sari Uimonen, Kuopion Ratsastajat ry – Sri Shakti 65.750%, 6) Iida-Maria Markkanen, Suonenjoen Vasama Riders ry – Felicita 65.333%, 7) Jonna Bordi, Savon Tahti ry – Donnacillo 64.917%, 8) Minna Korhonen, Maaningan Ratsastusseura ry – Newton 64.500%, 9) Anna-Mari Paananen, Suonenjoen Vasama Riders ry – Dragon 63.250%

10) Saila Marin, Siilin Ratsastajat ry – Kasko 62.417%, 11) Elina Korhonen, Equestrian Team Diamond ry – Jakke-Jäyhä 61.917%, 12) Katri Hiltunen, Kuopion Ratsastajat ry – Goldi Alfarvad Z 2252 61.250%, 13) Jenni Taskinen, Equestrian Team Diamond ry – Lamarque 61.167%, 14) Essi Voutilainen, Kuopion Ratsastajat ry – Guccy 61.083%, 15) Vuokko Porthan, Maaningan Ratsastusseura ry – Kopsahovin Esko 60.917%, 16) Maria Valkonen, Kuopion Ratsastajat ry – May Casanova 60.833%, 17) Heli Peltola, Kuopion Ratsastajat ry – Amsterdamas 60.583%, 18) Elina Korhonen, Equestrian Team Diamond ry – Pirme 59.417%, 19) Annamaria Laakso, Kuopion Ratsastajat ry – Lanjana 58.917%, 20) Lea Koljonen, Equestrian Team Diamond ry – Adolf Katt 58.333%, 21) Miia Tallgren, Lapinlahden Ratsastusseura ry – Vendetta 56.583%, 22) Kitta Hyttinen, Kuopion Ratsastajat ry – Cormintor 56.417%, 23) Iida Nykänen, Equestrian Team Diamond ry – Kotimäen Quite A Lady 2780 56.250%, 24) Kirsi Hämäläinen, Kuopion Ratsastajat ry – Zenibal 54.167%, 25) Sofia Kelavuori, Ylä-Savon Ratsastajat ry – Nanda 53.917%, 26) Heidi Kröger, Iron Team Riders ry – A Kolumbus 53.583%, 27) Inga-Noora Markkanen, Suonenjoen Vasama Riders ry – Ramiro di Rikatio 50.417%, 28) Minttu Koponen, Koljonvirran Ratsastajat ry – Ootus 47.167%, 29) Heidi Kröger, Iron Team Riders ry – Danzadora 47.083%, 30) Johanna Pennanen, Kuopion Ratsastajat ry – Norbi 47.000%, 31) Johanna Pennanen, Kuopion Ratsastajat ry – Kurmis 46.833%, 32) Vilhelmiina Pietikäinen Venla, Kuopion Ratsastajat ry – Adamis II 44.833%, 33) Vilhelmiina Pietikäinen Venla, Kuopion Ratsastajat ry – Kaunas 42.167%
 

Luokka 2 - He A Lasten henkilökohtainen ohjelma 2015, 14 lähtöä / 4 sijoittuu

1) Miika Miettinen, Siilin Ratsastajat ry – Pin Rock's King of Diamonds 65.156%, 2) Fanni Nissinen, Siilin Ratsastajat ry – Kiviniemen Faarao 64.844%, 3) Salla Salkola, Siilin Ratsastajat ry – Miss Monroe 63.125%, 4) Jonna Bordi, Savon Tahti ry – Dalaman 62.891%

5) Kitta Hyttinen, Kuopion Ratsastajat ry – Chief 62.578%, 6) Pauliina Lampela, Siilin Ratsastajat ry – Königs Karneval 62.266%, 7) Mari Penttinen, Lapinlahden Ratsastusseura ry – Välipihan Elwis 61.875%, 8) Kitta Hyttinen, Kuopion Ratsastajat ry – Amsterdamas 61.406%, 9) Henna Kuosmanen, Siilin Ratsastajat ry – Syriusz 60.859%, 10) Tarja Lehto, Equestrian Team Diamond ry – Anka IV 60.078%, 10) Riikka-Mari Helveranta, Siilin Ratsastajat ry – Dominic(Dragun) 60.078%, 12) Outi Ropponen, Kuopion Ratsastajat ry – Hugo Boss II 59.922%, 13) Elina Korhonen, Equestrian Team Diamond ry – Lapinjärvi Roseno 59.219%, 14) Meri Heikkinen, Equestrian Team Diamond ry – Ramzes III 54.297%
 

 

Samana viikonloppuna ratsastettiin Kiuruvedellä 3-tason esteratsastuskilpailut, joissa olikin hienosti mukana Kuopion Ratsastajien edustajia.
 

Lauantai 16.5.
 

Luokka 1a, 90cm, arv. 367.1, 29 lähtöä / 8 sijoittuu

1. Emmi leskinen - Avela 0/0 27,89, 3. Petra Hartikainen - Avela 0/0 31,01, 8. Ella Juntunen - Persona 0/0 32,82
 

Luokka 1c, Racing Noviisisarja osakilpailu 90cm, arv. A.1.0, avoin 4-5-vuotiaille hevosille, 7 lähtöä / 2 sijoittuu

1. Titta Tienpolvi - A'Midi 0 66,90, 1. Sanna Markkanen - Rockridge's Reckless 0 59,55
 

Luokka 2a, 100cm, arv. A.2.0, 39 lähtöä / 10 sijoittuu

1. Tuomas Jauhiainen - Zachary 0 57,30, 6. Antti Jauhiainen - Lord Ludwig 0 62,62, 8. Ella Juntunen - Persona 0 67,92
 

Luokka 3c, Racing Trophy osakilpailu 110cm, arv. A.1.0, 6 lähtöä / 2 sijoittuu

1. Tuomas Jauhiainen - GG Felicia 4 72,44, 1. Sanna Markkanen - Fantastique le Sursaut 4 75,72
 

Luokka 4, 110c, arv. 367.1, 23 lähtöä / 6 sijoittuu

2. Sanna Markkanen - Winde 0/0 33,19
 

Luokka 5, 120cm, arv. A.2.0, Kiura Cup I-osakilpailu, 22 lähtöä / 6 sijoittuu
 

1. Terhi Toikka - CF Cindy 0 54,19
 

Sunnuntai 17.5.
 

Luokka 7, 95cm, arv. 367.1, 21 lähtöä / 6 sijoittuu

2. Taru Ilkka - Avela 0/0 28,46


Luokka 9, 115cm, arv. A.2.0, 19 lähtöä / 5 sijoittuu

5. Tiia Koivuniemi - Hikola 0/0 62,74


Luokka 10c, Racing Trophy-osakilpailu 110/120cm, arv. 367.1, avoin 5-vuotiaille, 4 lähtöä / 2 sijoittuu

1. Tuomas Jauhiainen - GG Felicia 4 50,89, 1. Sanna Markkanen - Fantastique le Sursaut 4 57,05


Onnittelut voittajille ja sijoittuneille!