PowerCupissa Hakkarainen, Hilden, Laukkanen sekä Pietikäinen kohti Savonlinnan aluekarsintoja

17.5.2016


Alkukesän osalta Sorsasalon kilpailut saatiin pakettiin sunnuntaina 2-tason esteratsastuksen parissa. Viikonlopun aikana lähtöjä oli jälleen runsainmäärin, noin kolmesataa. Seuraavat Kuopion Ratsastajien kilpailut kilpaillaan Tervossa Aron tilalla kenttäratsastuksessa 11.-12.6. Kilpailuissa mukana Racing Kenttä-Trophy, Helppo Kenttäcup, Prix de Suomen Hippos-luokka, Itä-Suomen aluemestaruudet - sekä henkilökohtaiset että seurajoukkueiden. 

 

Powercup karsintoihin osallistujat suorittivat lauantaina viimeisen karsinnan ja Savonlinnaa kohti pääsevät valmistautumaan: Nea Hakkarainen - Pin Rock's Dragonfly, Iida Hilden - Guccy, Aino Laukkanen - MTS 09-61 sekä Venla Vilhelmiina Pietikäinen - Kaunas. Onnea ja tsemppiä aluekarsintoihin!

 

Sunnuntai 15.5. 2-taso

Luokka 5 - 130cm arv.367.1, avoin kaikille, 4 lähtöä/ 2 sijoittunutta

1) Miina Soini, Ratsastusseura Hakkapeliitat-71 – Ufo 0-0/34.84, 2) Mari Karvinen, Pohjois-Karjalan Urheiluratsastajat – Kiss of Stallex M 0-0/38.03

3) Outi Väyrynen, Pohjois-Karjalan Urheiluratsastajat – Hipograph 0-0/42.56, 4) Teemu Tuovinen, Ratsastusseura Hakkapeliitat-71 – Heironas 4/75.84

 

Luokka 4 - 120cm, arv. Vaikeutuva ratsastus, avoin kaikille,17 lähtöä/ 5 sijouttunutta

1) Maiju Häkkinen, Jyvässeudun Ratsukot ry – Zanzibar III 44/55.68, 2) Mari Karvinen, Pohjois-Karjalan Urheiluratsastajat – Kiss of Stallex M 44/57.03, 3) Karim Väänänen, Suonenjoen Vasama Riders ry – Kapel 44/58.34, 4) Anne Penttinen-Kemppi, Riding Club Ohenharju ry – Cushina Phoenix 44/59.12, 5) Opri Peltola, Pohjois-Karjalan Urheiluratsastajat – Lara Jamara 2781 44/64.28

6) Veera Manninen, Ratsastusseura Pikadorit ry – Octavia 44/67.78, 7) Tuukka Räsänen, Kuopion Ratsastajat ry – Blitz Roos 44/68.47, 8) Tuomas Uusitalo, Savonlinnan Ratsastajat ry – Fever van het Coolenhof 41/57.63, 9) Lotta Uotila, Jyvässeudun Ratsukot ry – Dallisto's Uno 40/55.37, 10) Miina Soini, Ratsastusseura Hakkapeliitat-71 – Ufo 38/48.37, 11) Eveliina Riikonen, Kiuruveden Ratsastajat ry – Capiola 38/60.13, 12) Heidi Kröger, Iron Team Riders ry – Danzadora 37/75.38, 13) Titta Tienpolvi, Kuopion Ratsastajat ry – A'Nuit 31/59.25, 14) Opri Peltola, Pohjois-Karjalan Urheiluratsastajat – Arthur von Insel 29/77.47, 15) Eveliina Riikonen, Kiuruveden Ratsastajat ry – Darvin 26/79.75, 16) Outi Väyrynen, Pohjois-Karjalan Urheiluratsastajat – Hipograph 12/57.19, 17) Aurora Tainio, Suonenjoen Vasama Riders ry – Zinetta Ute.

 

Luokka 3 - 110cm arv. A.2.0, avoin kaikille, 37 lähtöä/ 10 sijoittunutta

1) Lotta Uotila, Jyvässeudun Ratsukot ry – Dallisto's Uno 0/50.97, 2) Karim Väänänen, Suonenjoen Vasama Riders ry – Kapel 0/51.53, 3) Eva Julkunen, Kuopion Ratsastajat ry – Carl III 0/52.10, 4) Tuomas Uusitalo, Savonlinnan Ratsastajat ry – Fever van het Coolenhof 0/52.35, 5) Emmi Purhonen, Ratsastusseura Hakkapeliitat-71 – Agave-N 0/53.44, 6) Inka Lukkari, Kuopion Ratsastajat ry – Watinka 0/54.66, 7) Katja Mäki, Pielisen Ratsastajat ry – Quiberon 0/55.56, 8) Hanna Makkonen, Kuopion Ratsastajat ry – Arons 0/55.69, 9) Elina Harjunen, Kuopion Ratsastajat ry – Casino III 0/55.93, 10) Eveliina Riikonen, Kiuruveden Ratsastajat ry – Capiola 0/56.32

11) Teemu Tuovinen, Ratsastusseura Hakkapeliitat-71 – Heironas 0/57.63, 12) Veera Manninen, Ratsastusseura Pikadorit ry – Octavia 0/58.78, 13) Lilli Partala, Suonenjoen Vasama Riders ry – Lil's Fidelia 0/60.56, 14) Sanna Markkanen, Siilin Ratsastajat ry – Fantastique le Sursaut 0/61.41, 15) Tinja Pärnänen, Suonenjoen Vasama Riders ry – Egbert von Trier 0/64.57, 16) Opri Peltola, Pohjois-Karjalan Urheiluratsastajat – Arthur von Insel 0/75.06, 17) Elina Ronkainen, Kainuun Kopse ry – Cixi 4/48.82, 18) Eveliina Riikonen, Kiuruveden Ratsastajat ry – Darvin 4/49.09, 19) Aurora Tainio, Suonenjoen Vasama Riders ry – Hermina 4/51.03, 20) Heidi Kröger, Iron Team Riders ry – Danzadora 4/51.09, 21) Miina Soini, Ratsastusseura Hakkapeliitat-71 – Chablis Van Vrijhern 2874 4/51.22, 22) Eveliina Riikonen, Kiuruveden Ratsastajat ry – F-Armani 4/51.53, 23) Anna Kivelä, Kuopion Ratsastajat ry – Heban 4/55.00, 24) Iissa Koskinen, Riding Club Ohenharju ry – Floridatimes O 4/55.41, 25) Milla Merikallio, Gumbölen Ratsastajat ry – Gravis 4/59.50, 26) Armi Räsänen, Pielisen Ratsastajat ry – Edelgraefin VM 4/61.16, 27) Päivi Manninen, Ratsastusseura Pikadorit ry – Cassandra V 4/61.63, 28) Maiju Häkkinen, Jyvässeudun Ratsukot ry – Zanzibar III 4/63.90, 29) Titta Tienpolvi, Kuopion Ratsastajat ry – A'Nuit 4/86.04, 30) Tuomas Jauhiainen, Kuopion Ratsastajat ry – Zachary 8/55.50, 31) Noora Putkonen, Golden Riders ry – Mila 8/58.72, 32) Veera Manninen, Ratsastusseura Pikadorit ry – Melbourne III 8/62.03, 33) Tuulia Huhtala, Suonenjoen Vasama Riders ry – Cimberling 8/84.66, 34) Titta Tienpolvi, Kuopion Ratsastajat ry – La Carina 12/70.22, 35) Teemu Tuovinen, Ratsastusseura Hakkapeliitat-71 – Orfana Ute., 35) Laura Patrikainen, Pohjois-Karjalan Urheiluratsastajat – Kola Ute., 35) Emma Vehniä, Etelä-Pohjanmaan Urh.Rats. ry – Daniero Ute.

 

Luokka 2 - 100cm arv. 367.1 (A2/A2), avoin kaikille, 35 lähtöä/ 9 sijoittunutta

1) Aurora Tainio, Suonenjoen Vasama Riders ry – Hermina 0-0/25.47, 2) Sandra Ruuskanen, Pohjois-Karjalan Urheiluratsastajat – Ziburys 0-0/25.93, 3) Sara Pahkala, Siilin Ratsastajat ry – Eddy G 0-0/26.00, 4) Titta Tienpolvi, Kuopion Ratsastajat ry – La Carina 0-0/27.16, 5) Jutta Karjalainen, Ratsastusseura Hakkapeliitat-71 – Beladona 0-0/28.22, 6) Tiina Salminen, Kuopion Ratsastajat ry – Valetta II 0-0/28.31, 7) Minttu Kääriäinen, Kuopion Ratsastajat ry – Tristan 0-0/29.28, 8) Veera Manninen, Ratsastusseura Pikadorit ry – Melbourne III 0-0/29.91, 9) Satu Kosunen, Kuopion Ratsastajat ry – Zidane 0-0/31.04

10) Milla Merikallio, Gumbölen Ratsastajat ry – Gravis 0-0/31.15, 11) Katja Mäki, Pielisen Ratsastajat ry – Quiberon 0-0/31.22, 12) Noora Putkonen, Golden Riders ry – Mila 0-0/32.10, 13) Ella Juntunen, Kuopion Ratsastajat ry – Persona 0-0/32.40, 14) Elina Ronkainen, Kainuun Kopse ry – Cixi 0-0/33.35, 15) Eva Julkunen, Kuopion Ratsastajat ry – Quaalerteich 0-0/34.15, 16) Tinja Pärnänen, Suonenjoen Vasama Riders ry – Egbert von Trier 0-0/34.62, 17) Sanna Markkanen, Siilin Ratsastajat ry – Rockridge's Reckless 0-0/35.28, 18) Roosa Turunen, Suonenjoen Vasama Riders ry – Cleopatra IV 0-0/37.22, 19) Leena Laakso, Hevosseura Merihevoset ry – Naughty 0-0/37.94, 20) Vilma Virtanen, Lapinlahden Ratsastusseura ry – Trix 0-4/40.19, 21) Minttu Kervinen, Puijon Laukka ry – Don Destrier 0-8/33.28, 22) Emma Vehniä, Etelä-Pohjanmaan Urh.Rats. ry – Daniero 0-Ute., 22) Miina Soini, Ratsastusseura Hakkapeliitat-7 – Chablis Van Vrijhern 2874 0-Ute., 24) Jenni Laukkanen, Kuopion Ratsastajat ry – Bagira 4/59.91, 25) Sandra Ruuskanen, Pohjois-Karjalan Urheiluratsastajat – Chaplin II 4/60.71, 26) Tuomas Jauhiainen, Kuopion Ratsastajat ry – Zachary 4/69.40, 27) Eveliina Riikonen, Kiuruveden Ratsastajat ry – F-Armani 4/70.97, 28) Armi Räsänen, Pielisen Ratsastajat ry – Edelgraefin VM 4/76.47, 29) Päivi Manninen, Ratsastusseura Pikadorit ry – Cassandra V 4/77.28, 30) Tuulia Huhtala, Suonenjoen Vasama Riders ry – Cimberling 4/78.65, 31) Lilli Partala, Suonenjoen Vasama Riders ry – Lil's Fidelia 4/83.62, 32) Ella Salmi, Kuopion Ratsastajat ry – Holturas 4/84.72, 33) Titta Tienpolvi, Kuopion Ratsastajat ry – A'Midi 4/89.25, 34) Eva Julkunen, Kuopion Ratsastajat ry – Carl III 8/70.90, 35) Tuike Holopainen, Kuopion Ratsastajat ry – Kozerog 8/75.97

 

Luokka 1 - 90cm arv. 367.1 (A2/A2) avoin kaikille, 40 lähtöä/ 10 sijoittunutta

1) Sandra Ruuskanen, Pohjois-Karjalan Urheiluratsastajat – Ziburys 0-0/28.03, 2) Saija Koivisto, Varkauden Urheiluratsastajat r – Othello IV 0-0/28.47, 3) Sara Pahkala, Siilin Ratsastajat ry – Eddy G 0-0/29.22, 4) Minttu Kääriäinen, Kuopion Ratsastajat ry – Tristan 0-0/30.87, 5) Kiia Keisala, Ratsastusseura Pikadorit ry – Black Jack 0-0/31.12, 6) Satu Lundahl,

Kuopion Ratsastajat ry – Pipoli 0-0/31.28, 7) Johanna Huttunen, Kuopion Ratsastajat ry – Van Ons U 0-0/32.06, 8) Emmi Leskinen, Kuopion Ratsastajat ry – Avela 0-0/32.16, 9) Satu Lundahl, Kuopion Ratsastajat ry – Clara D 0-0/33.94, 10) Elina Rinkinen, Suonenjoen Vasama Riders ry – Staar 0-0/34.09

11) Linnea Lindström, Riding Club Ohenharju ry – Arboletto 0-0/40.66, 12) Henriikka Häkkinen, Kuopion Ratsastajat ry – Draiver 0-0/43.37, 13) Eveliina Laitinen, Kuopion Ratsastajat ry – Dalarius 0-0/44.25, 14) Emmi Tuomainen, Kuopion Ratsastajat ry – Taavi 0-0/44.50, 15) Tiina Salminen, Kuopion Ratsastajat ry – Valetta II 0-0/46.44, 16) Marika Nyman, Kuopion Ratsastajat ry – Van Ons U 0-4/33.65, 17) Sandra Ruuskanen, Pohjois-Karjalan Urheiluratsas – Chaplin II 0-4/36.60, 18) Tuike Holopainen, Kuopion Ratsastajat ry – Kozerog 0-4/38.25, 19) Milla Kiviranta, Pohjois-Karjalan Urheiluratsas – Veeran Taaveri 0-4/42.53, 20) Petra Hartikainen, Kuopion Ratsastajat ry – Avela 0-4/49.97, 21) Tuukka Räsänen, Kuopion Ratsastajat ry – Palmira 0-4/66.71, 22) Iida Larronmaa, Kuopion Ratsastajat ry – Zahrin's Zagille 1939 E 0-Utg., 23) Vilma Virtanen, Lapinlahden Ratsastusseura ry – Trix 4/50.28, 24) Jenni Laukkanen, Kuopion Ratsastajat ry – Bagira 4/58.09, 25) Minttu Kervinen, Puijon Laukka ry – Don Destrier 4/61.18, 26) Tommi Suihkonen, Hurma Riders Maaninka ry – Royan 4/63.75, 27) Jutta Karjalainen, Ratsastusseura Hakkapeliitat-7 – Beladona 4/67.31, 28) Nita Tuomi, Equestrian Team Diamond ry – Yester 4/68.53, 29) Jaana Seppänen, Suonenjoen Vasama Riders ry – Kopsahovin Esko 4/70.12, 30) Johanna Mäkelä, Puijon Laukka ry – ST Leroy 4/75.56, 31) Julia Virkki, Kuopion Ratsastajat ry – Zahrin's Zagille 1939 E 4/83.41, 32) Alisa Virkki, Kuopion Ratsastajat ry – Funkel Gisela 4/84.68, 33) Karoliina Jäntti, Kuopion Ratsastajat ry – Reverans 8/59.10, 34) Eva Julkunen, Kuopion Ratsastajat ry – Mikky Mouse 8/70.09, 35) Eeva Rönkkö, Kiuruveden Ratsastajat ry – Mikupas 8/70.38, 36) Leena Laakso, Hevosseura Merihevoset ry – Naughty 8/92.97, 37) Saija Koivisto, Varkauden Urheiluratsastajat r – Vulkaano Ute., 37) Venla Rinne, Kuopion Ratsastajat ry – Just A Snail Ute., 37) Senni Skön, Ratsastusseura Pikadorit ry – Roman Ute., 37) Ella Jauhiainen, Kuopion Ratsastajat ry – Funkel Gisela Ute.

 

Lauantai 14.5. 1-taso

Luokka 5 - 100/110/120cm arv. A.2.0, avoin kaikille, 28 lähtöä/ 7 sijoittunutta

1) Miina Soini, Ratsastusseura Hakkapeliitat-7 – Chablis Van Vrijhern 2874 0/64.88, 2) Outi Väyrynen, Pohjois-Karjalan Urheiluratsas – Hipograph 0/69.40, 3) Anne Penttinen-Kemppi, Riding Club Ohenharju ry – Cushina Phoenix 0/71.09, 4) Sara Pahkala, Siilin Ratsastajat ry – Eddy G 0/71.38, 5) Mari Karvinen, Pohjois-Karjalan Urheiluratsas – Kiss of Stallex M 0/72.75, 6) Hanna Makkonen, Kuopion Ratsastajat ry – Arons 0/72.88, 7) Opri Peltola, Pohjois-Karjalan Urheiluratsas – Lara Jamara 2781 0/76.72, 8) Karim Väänänen, Suonenjoen Vasama Riders ry – Kapel 0/76.78

9) Iissa Koskinen, Riding Club Ohenharju ry – Floridatimes O 1/83.91, 10) Kirsi Oksanen, Ones Again Riders ry – Royal Esprit Carrus 3/89.13, 11) Jenni Laukkanen, Kuopion Ratsastajat ry – Bagira 4/65.68, 12) Ella Salmi, Kuopion Ratsastajat ry – Holturas 4/71.81, 13) Anna Kivelä, Kuopion Ratsastajat ry – Heban 4/72.34, 14) Elina Harjunen, Kuopion Ratsastajat ry – Casino III 4/79.72, 15) Kati Moilanen, Kuopion Ratsastajat ry – Leila II 5/83.06, 16) Opri Peltola, Pohjois-Karjalan Urheiluratsas – Arthur von Insel 5/98.07, 17) Milla Merikallio, Gumbölen Ratsastajat ry – Gravis 6/84.50, 18) Tytti Sipilä, Laajavuoren Ratsukot ry – Bonevill 6/85.75, 19) Sanna Markkanen, Siilin Ratsastajat ry – Fantastique le Sursaut 7/88.97, 20) Kirsi Oksanen, Ones Again Riders ry – Ebony Angel 7/89.66, 21) Minttu Kervinen, Puijon Laukka ry – Don Destrier 8/77.31, 22) Pauliina Kostilainen, Siilin Ratsastajat ry – Bamboocha 8/92.19, 23) Anne Penttinen-Kemppi, Riding Club Ohenharju ry – Quarrel KS 8/93.06, 24) Ella Juntunen, Kuopion Ratsastajat ry – Persona 8/94.53, 25) Sanna Lavikainen, Kylmän Ratsastajat ry – Legato 17/97.60, 26) Susanna Vesterinen, Kuopion Ratsastajat ry – Temper Ute., 26) Teemu Tuovinen, Ratsastusseura Hakkapeliitat-7 – Rafina S Ute., 26) Anne Penttinen-Kemppi, Riding Club Ohenharju ry – Dajzy Ute.

 

Luokka 4 - 90cm arv. 367.1 (A2/A2), avoin kaikille, 35 lähtöä/ 9 sijoittunutta

1) Miina Soini, Ratsastusseura Hakkapeliitat-7 – Spring Dreams Orpheus 0-0/28.34, 2) Anna Pitkänen, Siilin Ratsastajat ry – Aby 0-0/28.66, 3) Ella Salmi, Kuopion Ratsastajat ry – Holturas 0-0/28.68, 4) Sara Pahkala, Siilin Ratsastajat ry – Eddy G 0-0/28.93, 5) Ella Salmi, Kuopion Ratsastajat ry – Jentlemen 0-0/29.59, 6) Satu Lundahl, Kuopion Ratsastajat ry – Pipoli 0-0/30.00, 7) Nita Tuomi, Equestrian Team Diamond ry – Yester 0-0/30.37, 8) Katariina Karjalainen, Siilin Ratsastajat ry – Fuzzydice 0-0/30.91, 9) Ida Väisänen, Kuopion Ratsastajat ry – Lord Limerick 0-0/32.09

10) Satu Lundahl, Kuopion Ratsastajat ry – Clara D 0-0/32.66, 11) Tytti Sipilä, Laajavuoren Ratsukot ry – Bonevill 0-0/32.72, 12) Johanna Mäkelä, Puijon Laukka ry – ST Leroy 0-0/34.85, 13) Sara Niskanen, Koljonvirran Ratsastajat ry – Carafe La 0-0/37.60, 14) Eveliina Laitinen, Kuopion Ratsastajat ry – Dalarius 0-0/38.43, 15) Eva Julkunen, Kuopion Ratsastajat ry – Quaalerteich 0-0/39.25, 16) Kati Moilanen, Kuopion Ratsastajat ry – Leila II 0-0/40.13, 17) Sanna Markkanen, Siilin Ratsastajat ry – Rockridge's Reckless 0-0/42.41, 18) Johanna Huttunen, Siilin Ratsastajat ry – Wendela 0-4/28.28, 19) Pauliina Mauranen, Kuopion Ratsastajat ry – MTS 09-61 4/46.72, 20) Emma Julkunen, Suonenjoen Vasama Riders ry – Kameja II 4/58.07, 21) Minttu Kervinen, Puijon Laukka ry – Don Destrier 4/60.56, 22) Susanna Vesterinen, Kuopion Ratsastajat ry – Temper 4/61.41, 23) Noora Karppinen, Kuopion Ratsastajat ry – Ascalon 4/62.81, 24) Kirsi Oksanen, Ones Again Riders ry – Bras de Fer 4/63.19, 25) Sanna Lavikainen, Kylmän Ratsastajat ry – Legato 4/64.75, 26) Kirsi Oksanen, Ones Again Riders ry – Ebony Angel 4/66.94, 27) Kirsi Oksanen, Ones Again Riders ry – Royal Esprit Carrus 4/69.13, 28) Sirpa Rissanen, Kiuruveden Ratsastajat ry – Jordan 4/70.68, 29) Lilli Partala, Suonenjoen Vasama Riders ry – Lil's Fidelia 4/71.00, 30) Milla Kiviranta, Pohjois-Karjalan Urheiluratsas – Veeran Taaveri 4/75.53, 31) Emmi Tuomainen, Kuopion Ratsastajat ry – Taavi 7/84.03, 32) Päivi Kallionpää, Lapinlahden Ratsastusseura ry – Jesmiinala 8/90.81, 33) Veera Taskinen, Hurma Riders Maaninka ry – V.K. Niisku Ute., 33) Eva Julkunen, Kuopion Ratsastajat ry – Mikky Mouse Ute., 33) Venla Rinne, Kuopion Ratsastajat ry – Just A Snail Ute.

 

Luokka 3 - 70/80/90cm arv. 367.1 (A2/A2), avoin Powercup seurakarsintaan osallistuville,     5 lähtöä / 2 sijoittunutta

1) Aada Lehtoranta, Kuopion Ratsastajat ry – My Sharona 0-0/55.42, 2) Iida Hilden, Kuopion Ratsastajat ry – Guccy 0-0/57.41

3) Aino Laukkanen, Kuopion Ratsastajat ry – MTS 09-61 0-4/42.00, 4) Vilhelmiina Pietikäinen Venla, Kuopion Ratsastajat ry – Kaunas 4/71.09, 5) Nea Hakkarainen, Kuopion Ratsastajat ry – Pin Rock's Dragonfly 4/80.16

 

Luokka 2 - 80cm arv.367.1,avoin kaikille, 64 lähtöä/16 sijoittunutta

1) Tarleena Korhonen, Kuopion Ratsastajat ry – Bagira 0-0/22.97, 2) Miina Soini, Ratsastusseura Hakkapeliitat-7 – Spring Dreams Orpheus 0-0/23.00, 3) Kiia Koistinen, Kuopion Ratsastajat ry – Rosella II 0-0/23.40, 4) Santeri Soranta, Siilin Ratsastajat ry – Limonka 0-0/23.44, 5) Ella Salmi, Kuopion Ratsastajat ry – Jentlemen 0-0/23.47, 6) Julia Pajula, Kuopion Ratsastajat ry – Norbi 0-0/23.72, 7) Miina Soini, Ratsastusseura Hakkapeliitat-7 – Pin Rock's Dragonfly 0-0/23.97, 8) Elina Rinkinen, Suonenjoen Vasama Riders ry – Staar 0-0/24.13, 9) Vilhelmiina Pietikäinen Venla, Kuopion Ratsastajat ry – Kaunas 0-0/24.31, 10) Inka Karhunen, Kuopion Ratsastajat ry – Videvik 0-0/24.82, 11) Johanna Huttunen, Siilin Ratsastajat ry – Wendela 0-0/25.10, 12) Minttu Knuuti, Siilin Ratsastajat ry – Luur II 0-0/25.41, 13) Miia Tanskanen, Pohjois-Karjalan Urheiluratsas – Jymy-Jooseppi 0-0/25.59, 14) Janita Pirhonen, Kuopion Ratsastajat ry – Zahrin's Zagille 1939 E 0-0/25.63, 15) Tuula Asikainen, Hurma Riders Maaninka ry – Candyman P.A. 0-0/25.75, 16) Linnea Lindström, Riding Club Ohenharju ry – Arboletto 0-0/25.78, 16) Jenni Kauppinen, Siilin Ratsastajat ry – Limonka 0-0/25.78

18) Eveliina Pylkkänen, Kuopion Ratsastajat ry – Van Ons U 0-0/26.00, 19) Iida Hilden, Kuopion Ratsastajat ry – Norbi 0-0/26.09, 20) Julia Pajula, Kuopion Ratsastajat ry – Milek-A 0-0/26.38, 21) Sirpa Rissanen, Kiuruveden Ratsastajat ry – Jordan 0-0/26.50, 22) Milla Kiviranta, Pohjois-Karjalan Urheiluratsas – Veeran Taaveri 0-0/27.54, 23) Sara Niskanen, Koljonvirran Ratsastajat ry – Carafe La 0-0/27.59, 24) Lalli Roine, Kuopion Ratsastajat ry – Kozerog 0-0/28.09, 25) Nita Tuomi, Equestrian Team Diamond ry – Yester 0-0/28.29, 26) Noora Karppinen, Kuopion Ratsastajat ry – Ascalon 0-0/28.31, 27) Mari Takalo, Kuopion Ratsastajat ry – Van Ons U 0-0/28.37, 28) Veera Kervinen, Siilin Ratsastajat ry – Robert 0-0/28.41, 29) Neea Rissanen, Kuopion Ratsastajat ry – Avela 0-0/28.57, 30) Emma Julkunen, Suonenjoen Vasama Riders ry – Kameja II 0-0/28.72, 31) Eva Julkunen, Kuopion Ratsastajat ry – Klockas Kassandra 595 NF 0-0/28.75, 32) Laura Kumpulainen, Kuopion Ratsastajat ry – Candyman Joe 0-0/28.78, 33) Eva Julkunen, Kuopion Ratsastajat ry – Quaalerteich 0-0/29.31, 34) Janika Koistinen, Kuopion Ratsastajat ry – Pihkalan Elisabeth 0-0/29.54, 35) Eva Julkunen, Kuopion Ratsastajat ry – Mikky Mouse 0-0/29.79, 36) Terhi Raatikainen, Kuopion Ratsastajat ry – Herr Gern 0-0/30.28, 37) Milja Keski-Karhu, Siilin Ratsastajat ry – Luur II 0-0/32.28, 38) Siiri Rissanen, Kuopion Ratsastajat ry – Avela 0-4/26.43, 39) Johanna Pennanen, Siilin Ratsastajat ry – Veksel II 0-4/27.35, 40) Iida Lyytikäinen, Kuopion Ratsastajat ry – Victory 0-4/28.93, 41) Heidi Purdy, Siilin Ratsastajat ry – Auseja 0-4/29.31, 42) Iina Tiilikainen, Siilin Ratsastajat ry – Elana 0-4/34.52, 43) Tuomas Jauhiainen, Kuopion Ratsastajat ry – For Morning Pleasure 0-8/30.84, 44) Anne Penttinen-Kemppi, Riding Club Ohenharju ry – Qiara KS 1/75.50, 45) Pinja Viinanen, Itä-Savon Urheiluratsastajat r – Jedidjan Daniel 4/59.35, 46) Eva Julkunen, Kuopion Ratsastajat ry – For Avelee 4/59.72, 47) Joonas Maljanen, Kuopion Ratsastajat ry – Räiskäles 4/60.06, 48) Hanna Leinonen, Kuopion Ratsastajat ry – Funkel Gisela 4/64.06, 49) Päivi Kallionpää, Lapinlahden Ratsastusseura ry – Jesmiinala 4/64.75, 50) Katri Turunen, Kuopion Ratsastajat ry – Peikon prinssi 4/68.60, 51) Noora Kämäräinen, Kuopion Ratsastajat ry – Funkel Gisela 5/73.56, 52) Tarleena Korhonen, Kuopion Ratsastajat ry – Neonas 5/74.06, 53) Kirsi Oksanen, Ones Again Riders ry – Bras de Fer 5/88.38, 54) Emma Koponen, Suonenjoen Vasama Riders ry – Gameboy Ute., 54) Helmi Moilanen, Kuopion Ratsastajat ry – Valonkantaja Ute., 54) Riikka Koponen, Suonenjoen Vasama Riders ry – Didi Ute., 54) Hilla Jauhiainen, Kuopion Ratsastajat ry – Zahrin's Zagille 1939 E Ute., 54) Krista Tiihonen, Kuopion Ratsastajat ry – Milek-A Ute., 54) Sara Haapamäki, Kuopion Ratsastajat ry – Ka-Ina Ute., 54) Tiina Kuronen, Kuopion Ratsastajat ry – Laderious Ute., 54) Katariina Karjalainen, Siilin Ratsastajat ry – Vijola Ute., 54) Sanni Pietikäinen, Kiuruveden Ratsastajat ry – Hemåt Ute., 54) Venla Rinne, Kuopion Ratsastajat ry – Just A Snail Ute., 54) Noora Taskinen, Hurma Riders Maaninka ry – V.K. Niisku Ute.

Luokka 1 - 70cm arv. A.0.0, avoin kilpailu-uraansa aloitteleville ratsukoille,
42 lähtöä / 29 sijoittunutta

1) Iina Tiilikainen, Siilin Ratsastajat ry – Elana 0/69.72, 1) Jonna Räsänen, Kuopion Ratsastajat ry – Adamis II 0/48.38, 1) Kiia Saarelainen, Siilin Ratsastajat ry – Riinos 0/73.85, 1) Helmi Moilanen, Kuopion Ratsastajat ry – Valonkantaja 0/58.44, 1) Kiia Koistinen, Kuopion Ratsastajat ry – Roko 0/53.97, 1) Emmi Ronkainen, Harjun Urheiluratsastajat ry – Maaru 0/60.03, 1) Sakari Pirskanen Aaro, Kuopion Ratsastajat ry – Balt Gildors 0/60.72, 1) Ronja Kohonen, Kuopion Ratsastajat ry – Reverans 0/63.84, 1) Sara Kaasalainen, Kuopion Ratsastajat ry – Jonnan Emerita 0/57.06, 1) Kati Taskinen, Kuopion Ratsastajat ry – Loimihaan Hilla 0/55.16, 1) Sanni Pietikäinen, Kiuruveden Ratsastajat ry – Hemåt 0/48.57, 1) Sanni Jääskeläinen, Kuopion Ratsastajat ry – Kurmis 0/57.13, 1) Tuomas Jauhiainen, Kuopion Ratsastajat ry – For Morning Pleasure 0/65.94, 1) Laura Raatikainen, Kuopion Ratsastajat ry – V.H. Viima 0/67.79, 1) Neea Kolari, Kuopion Ratsastajat ry – Maaru 0/59.19, 1) Aada Ahonen, Kuopion Ratsastajat ry – La Carina 0/58.13, 1) Liisa Hirvonen, Kuopion Ratsastajat ry – Balt Gildors 0/55.63, 1) Minea Martikainen, Kuopion Ratsastajat ry – Reverans 0/53.72, 1) Riikka Laakkonen, Kuopion Ratsastajat ry – Jonnan Emerita 0/50.78, 1) Laura Partanen, Savo Riders ry – Risto Reipzs 0/56.56, 1) Saara Niskanen, Kuopion Ratsastajat ry – Rosella II 0/45.62, 1) Johanna Pennanen, Siilin Ratsastajat ry – Veksel II 0/59.25, 1) Anni Ruuskanen, Siilin Ratsastajat ry – Robert 0/58.75, 1) Pinja Viinanen, Itä-Savon Urheiluratsastajat r – Jedidjan Daniel 0/61.87, 1) Salla-Maria Kinnunen, Kuopion Ratsastajat ry – Mermeline 0/53.19, 1) Renja Häkämies, Siilin Ratsastajat ry – Riinos 0/61.32, 1) Emilia Räsänen, Kuopion Ratsastajat ry – Adamis II 0/51.62, 1) Vilma Meis, Kuopion Ratsastajat ry – Mont Real 0/60.85, 1) Emma Koponen, Suonenjoen Vasama Riders ry – Gameboy 0/58.78

30) Anne-Mari Miettinen, Siilin Ratsastajat ry – Celius 4/74.37, 30) Annukka Bergroth, Kuopion Ratsastajat ry – Mont Real 4/76.50, 30) Hilla Jauhiainen, Kuopion Ratsastajat ry – Mermeline 4/52.28, 30) Heli Pitkänen, Kuopion Ratsastajat ry – Ka-Ina 4/88.47, 30) Anne Penttinen-Kemppi, Riding Club Ohenharju ry – Herbert 4/93.34, 30) Jaana Seppänen, Suonenjoen Vasama Riders ry – Pikku Verneri 4/67.32, 30) Heidi Purdy, Siilin Ratsastajat ry – Auseja 4/56.25, 30) Satu Lundahl, Kuopion Ratsastajat ry – Adele Green Wind 4/74.22, 30) Aada Ronkainen, Siilin Ratsastajat ry – Celius 4/64.47, 39) Iina Tarvainen, Ratsastusseura Taika ry – Roy 8/73.75, 40) Helmi Keski-Karhu, Siilin Ratsastajat ry – Ulli Mo Ute., 40) Riikka Ahonen, Siilin Ratsastajat ry – Roy Ute., 40) Linnea Lindström, Riding Club Ohenharju ry – Arboletto Ute